5 mënyra për meshkujt për të vënë shallin
 
Shperndaje
ikub#: 1711220087
5 mënyra për meshkujt për të vënë shallin Ja disa mënyra te bukura për meshkujt për te vene shallin.
Kur vjen momenti për te vene shallin meshkujt ndahen ne dy kategori, ka nga ato qe thjesht e hedhin ne qaf por ka dhe nga ato meshkuj qe preferojnë ta vendosin ne një mënyrë stiloze. Ja disa mënyra te bukura për meshkujt për te vene shallin.
 
1. Ne mënyrën me te thjeshte
Mënyra me e thjesht është te mbështetni shallin ne qafe dhe mund te mbahet ne këtë mënyrë vetëm kur jashtë nuk bën shume ftohte duke dhënë kështu një efekt dekorativ veshjes formale. 
 
2. Shalli i lidhur
Është mënyra me klasike dhe quhet Ascot. Mund te bëni një nyje ashtu siç e kërkon tradita angleze. Efekti është shume i bukur dhe përshtatet për çdo look.
 
Mënyra me e thjeshte për te vendosur një shall është kjo. Mjafton te bëni një apo dy rrotullime ne qafe sipas gjatësisë se shallit. Një nder tendencat e fundit është te krijoni këtë model.
 
4. Lidhje alla franceze
E quajtur ndryshe si nyje franceze është zgjidhja për ato qe nuk dëshirojnë te mbajnë shallin si gjithë te tjerët. Ne këtë rast shalli paloset ne dysh dhe me pas futet ne "lakun" e krijuar. Është një mënyrë shume e mire për te mbajtur bukur shallin mbi te gjitha për meshkujt.
 
5. Një lidhje ndryshe
Për te gjetur një zgjidhje alternative kjo është një mënyrë për te mbajtur shallin dhe për ta lidhur ne te kundërt.
Loading...
Shfleto artikuj te tjere per: MENYRA MESHKUJT SHALLI

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved