Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
5 kravata që çdo mashkull duhet të ketë në gardërobë
 
Shperndaje
ikub#: 1711250011
Cilat janë modelet e kravatave qe çdo mashkull duhet te ketë ne gardërobë?
 
Cilat janë modelet e kravatave qe çdo mashkull duhet te ketë ne gardërobë? 
1. Kravata njëngjyrëshe
Është kravata e preferuar nga avokatet dhe nga menaxher. Arsyeja? Është kravata me e thjeshte për te kombinuar qoftë për sa i përket këmishës ashtu edhe veshjeve formale.
 
2. Kravata me pika
Është kravata e atyre meshkujve qe preferojnë stilin dandy. Nuk është një model i thjesht për tu kombinuar por është shume e këndshme. Nuk mund te vishet me këmishë me shume ngjyra apo me këmishë me vija.
 
3. Kravata Paisley
Është një model dedikuar atyre qe dëshirojnë te guxojnë. Është mire te vishet me këmishë njëngjyrëshe dhe kostume klasike. 
 
4. Kravata me vija
Kjo tipologji kravate mund te vishet edhe me një këmishë e cila nuk është njëngjyrëshe. Por duhet te bëni kujdes me kombinimin e nuancave i cili duhet te jete i studiuar mire.
 
5. Kravata Regimental
Është kravata me e dashur nga meshkujt dhe dekorohet nga vija diagonale me ngjyra nga me te ndryshme. Është një nder kravatat qe meshkujt duhet te kenë ne gardërobë.
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: GARDEROBA KRAVATA MASHKULL

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved