Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
5 gabime që bëni kur thani flokët
 
Shperndaje
ikub#: 1712020071
Shmangni gabimet dhe mësoni se si t'i thani flokët në mënyrë që të mos dëmtohen dhe duken të përsosura.
Nëse dëshironi flokë të përsosur, të butë dhe me shkëlqim, tharja gjithashtu kontribuon në sigurimin e bukurisë së tyre.
 
Nëse përdorni shpesh tharëse flokësh, atëherë nëse nuk përdoren siç duhet, mund të prishin flokët tuaj. Ja 5 gabimet që duhet të shmangni me tharësen e flokëve.
 
 
1. Zgjidhni shampon e gabuar
 
Më e rëndësishme se sa mund të mendoni, shampo mund të komprometojë suksesin e stilit. Zgjidhni një produkt të përshtatshëm për llojin tuaj të flokëve.
 
2. I leni flokët shumë të lagur
 
Përveç ngadalësimit të tharjes, duke lënë flokët shumë të lagësht nuk ndihmon në krijimin e volumit dhe shkëlqimit të tyre. Përkundrazi ato dëmtohen më shumë duke i tharë dhe djegur ato.
 
3. Nuk u jepni volum gjatë tharjes
 
Shumica e grave ankohen se ata marrin një vëllim të vogël duke i tharë flokët në shtëpi. Shpjegimi për këtë qëndron në faktin se flokët thahen gabim. Fillimisht thani mirë rrënjën më një leckë pambuku dhe më pas ulni kokën duke e tharë atë pa e krehur apo prekur me dorë. Më pas thajeni kokën normalisht në pjesë të ndara duke u dhënë volum nga brenda.
 
4. Nuk i kushtoni vëmendje nxehtësisë
 
Distanca midis tharëses dhe flokëve është thelbësore. Ajo nuk duhet të jetë më pak se 30 cm. në këtë mënyrë nuk do të lejoni që nxehtësia të dëmtojë flokun.
 
5. Nuk i thani flokët plotësisht.
 
Për një stilim të përkryer duhet që flokët të mos mbajnë lagështi pasi ato të do të ndryshojnë teksturën e flokut. Sigurohuni  që krehja të bëhet në flokë të thatë në mënyrë që të qëndrojë gjatë.
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: FLOKET GABIMET KESHILLA THARESJA VOLUMI

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved