Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Rripi në bel është kthyer përsëri në modë
 
Shperndaje
ikub#: 1712040084
Oversize për tu mbajtur madje edhe sipër palltove, duke e rrotulluar disa here pas belit, për te kompletuar një veshje me një marsup, me pak rripin do ta mbani ne te gjitha mënyrat.
 
I mbani mend ato rripa te cilët mund te vendoseshin për te mbajtur pantallonat apo me mire te themi qe nuk dukeshin? Harrojini ato! Këtë sezon rripi është kthyer si një protagonist ne look-un tuaj. Oversize për tu mbajtur madje edhe sipër palltove, duke e rrotulluar disa here pas belit, për te kompletuar  një veshje me një marsup, me pak rripin do ta mbani ne te gjitha mënyrat.
 
Rripi sipër palltos
Mbase e keni pare ne versionin bon ton gjate sfilates se Dior. Një rrip shume i holle ne ngjyre ne kontrast. Mund ta vini si te dëshironi e rëndësishme është qe te jete ne kontrast te forte nëse do te zgjidhni një rrip te holle sepse duhet te duket. Mund te kombinoni te kuqen mbi grinë, te zeze mbi te bardhe, e verdhe mustarde mbi blu dhe mijëra kombinime te tjera.
 
Rripi oversize
Është një model shume i bukur por disi i vështirë për tu mbajtur. Është e rëndësishme qe te keni një bel te holle dhe linja ne proporcion midis belit dhe ijëve. Por gjithashtu duhet te zgjidhni edhe gjerësinë e duhur. Nëse dëshironi ta mbani ne doza te vogla vëreni sipër një këmishe, bluze pa kopsa. Kujdesuni qe rripi te jete rreth 10 cm maksimalisht sepse është me i thjesht për tu mbajtur.
 
Rripi marsup
Ne te vërtet është pare kudo ne streetstyle, blogger-e dhe IT Girl. Keshtu nga momenti qe është ne trend nuk mund ta lini pas dore. Nëse rastësisht keni një te tille ne dollap ka ardhur koha ta nxirrni jashtë dhe ta vini ne bel.
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: BEL MODA RRIPI

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved