Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Për festa preferoni një grim të shkëlqyeshëm
 
Shperndaje
ikub#: 1712070086
Ne këtë periudhe festash eksperimentoni me reflekset e shkëlqyeshme ne sy dhe ne buze sepse te gjitha keni nevoje te ndjeheni te shkëlqyeshme si te ishit yje dhe ky është rasti i dukur.
Ne këtë periudhe festash eksperimentoni me reflekset e shkëlqyeshme ne sy dhe ne buze sepse te gjitha keni nevoje te ndjeheni te shkëlqyeshme si te ishit yje dhe ky është rasti i dukur.
Cilat janë tonalitetet me ne trend?
Sigurisht ato qe keni pare ne grimin e vip-ve, jeshile ulliri, blu deti, vjollce patëllxhan dhe me pas ngjyre bronze apo perle për te sfumuar. Por mos harroni qe janë festat e fund vitit dhe pak ngjyre e arte nuk mund te mungoje. Tonalitetet e jeshiles kombinohen bukur nëse keni menduar një look casual ndërsa ai ne ngjyre vjollce është për një look me elegant dhe te sofistikuar por vetëm nëse keni sytë ne ngjyre te çelur, ngjyra blu është e përshtatshme për te gjitha rastet. Te gjitha femrat mund te guxojnë me ngjyrën e bronzte me reflekse te arta dhe një doze te mire rimel te zi për ti dhënë thellësi shikimit.
 
Grim i shkëlqyeshëm ne fytyre
Këtë sezon përbërjet metalike janë një trend qe nuk i përket vetëm syve por edhe buzëve apo thonjve. Dhe nëse për buzët ju duhet te bëni kujdes te mos rendoni grimin ne këmbë dhe ne duar mund te mbani te gjitha ngjyrat qe dëshironi. Për me tepër manikyret melizat krijojnë një refleks homogjen qe nxjerre ne pah dhe zbukuron duart si te ishte një bizhu. Një këshille? Thonjte duhet te jene te shkurtër dhe lehtësisht te rrumbullakosur.
 
Ekspertet këshillojnë qe është me mire nëse kombinoni pluhurat metalike me ngjyrën e syve apo me një nder aksesoret e veshjes tuaj. Por kujdes është e ndaluar te përdorni lapsin dhe penelin sepse ne këtë mënyrë do te rrezikoni te rendoni grimin duke qene se keni zgjedhur tone sysh metalike.
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: FESTAT GRIMI SHKELQIMI

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved