Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Çfarë çantash të zgjidhni për ditën dhe çfarë për në mbrëmje?
 
Shperndaje
ikub#: 1712200035
Te zgjedhësh çantën e duhur ne momentin e duhur është e thjesht do t'ju mjaftoje vetëm te ndiqni disa këshilla gjithmonë duke pasur parasysh trendët e stinës.
Ekzistojnë disa rregulla se si te mbani çantën ne momentin dhe mënyrën e duhur qoftë për ditën ashtu dhe për ne mbrëmje. Te zgjedhësh çantën e duhur ne momentin e duhur është e thjesht do t'ju mjaftoje vetëm te ndiqni disa këshilla gjithmonë duke pasur parasysh trendët e stinës.
 
1. Përmasat
Përmasat e çantës tuaj sipas asaj qe do te vishni gjate ditës apo ne mbrëmje janë te rëndësishme. Rregulli i pare i arte kërkon qe çanta gjate ditës te jete me e madhe dhe me e vogël ne mbrëmje e cila mund te mbahet ne dore. Gjate ditës janë ideale çantat e mëdha si për shembull shopper apo ato qe varen ne qaf pasdreke dhe ne orarin e aperitivit janë perfekte çantat me madhësi te mesme. Ne mbrëmje është mire nëse synoni për një çante te vogël dore. Mos harroni se edhe rasti kur do ta përdorni mund te zgjedh tipologjinë e çantës qe duhet te mbani dhe përmasat e saj si për shembull kur shkoni ne një ceremoni dasme çanta duhet te jete me e vogël dhe elegante.
 
2. Kombinimet
Rregulli i dyte i arte dhe me i zakonshëm kërkon qe çanta juaj te kombinohet ne mënyrë perfekte me këpucët te paktën për sa i përket ngjyrës. Por ne te vërtet ky rregull ka humbur ne vitet e fundit sepse trendët e ndryshme kane sjelle ndryshime për sa i përket këtij rregulli. Kështu e rëndësishme është qe veshja ne tërësi te duket homogjene dhe e cila te ndjeke stilin tuaj.
 
3. Ngjyrat
Ngjyrat janë protagoniste ne rregullin e trete i cili duhet ndjekur kur te vendosni për te marre jo vetëm çantën por te gjithë veshjen tuaj ne përgjithësi. Praktikisht nëse vendosni te vishni një pale jeans blu, një t-shirt te bardhe dhe një xhakete te zeze, çanta duhet te jete detyrimisht ne një nga këto ngjyra.
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: CANTA MBREMJA ZGJEDHJA

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved