Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
4 gabimet që i bëjnë flokët të duken të hollë
 
Shperndaje
ikub#: 1712220099
Ju mund të jeni duke përdorur çdo truk për ti bërë flokët tuaj të më të trashë dhe me volum, mirëpo disa gabime në rutinën tuaj të bukurisë mund të jetë duke e sabotuar punën tuaj.
Nga mënyra e larjes deri tek stilimi i tyre ja disa gabimet që duhet të shmangi.
 
Gabimi # 1: Ulja e volumit të flokëve për shkak të balsamit.
 
Balsami është një pjesë e rëndësishme e kujdesit të flokut. Mirëpo duke e aplikuara të në rrënjë nuk bëni gjë tjetër vetëm sa i rëndoni flokët dhe humbini volumin e tyre. Aplikojeni atë në gjatësinë e flokut dhe shpëlajeni mirë në mënyrë që floku të jetë më i lehtë.
 
Gabimi # 2: Nuk përdorni pluhur për rritjen e volumit.
 
Mënyra më e lehtë për të marrë flokët më të trashë dhe volum është përdormi dhe aplikimi i pudrës që jep volum direkt tek rrënjët e flokut.
 
Gabimi # 3: I drejtoni me pjastër.
 
Nëse dëshironi të drejtoni flokët zgjidhni ta bëni atë me furçë të rrumbullakët dhe jo pjastër.  Furça do të jap volum tek rrënjët duke i bërë flokët të duken më të trashë, ndërsa pjastëri do i bëjë të duken më të hollë duke humbur volumin e tyre.
 
Gabimi # 4: Nuk i prisni flokët me shkallëzim.
 
Nëse keni flokë të hollë shkallëzimi është miku juaj. Flokët e gjatë peshojnë dhe duken më të hollë. Ndërsa kur bën shkallëzim do kenë më volum dhe janë më të lehtë.
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: FLOKU GABIMET HOLLE KESHILLA VOLUMI

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved