Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Modelet më të ndjekura për 2017 në Instagram
 
Shperndaje
ikub#: 1712220006
Por kush janë super modelet me te dashura dhe te ndjekura ne Instagram?
Dikur ishin mbretëresha te fashion system, dominonin pasarelat dhe ishin muza te stilisteve te ndryshëm. Emrat e tyre ishin Cindy, Claudia, Naomi, Helena dhe Linda dhe me bukurinë e tyre ishin super modele si te pakta. Por sot tek super modelet bëjnë pjese Gigi, Kendall dhe Bella te reja dhe te bukura te cilat po revolucionojnë sistemin e modelingut me miliona follower ne rrjetet sociale te cilët janë kurioz te dine për jetën e tyre jashtë setit. Por kush janë super modelet me te dashura dhe te ndjekura ne Instagram? 
 
10. Adriana Lima 
Super modelja braziliane klasifikohet ne vendin e 10 me 11 milion e 200 mije follower. 
 
9. Candice Swanepoel 
Modelja afrikane jugore pozicionohet ne vendin e 9 me 11 milion e 300 mije follower. 
 
8. Miranda Kerr
Super modelja australiane vjen me 11 milion e 500 mije fan.
 
7. Gisele Bundchen
Super modelja braziliane numëron 13 milion dhe 300 mije follower dhe pozicionohet ne vendin e 7. 
 
6. Chrissy Teigen 
Ne vendin e 6 pozicionohet modelja Chrissy Teigen e cila renditet me 14 milion e 600 mije fan. Ajo është shume aktive ne Instagram dhe ne Twitter.
 
5. Bella Hadid 
Ne vendin e 5 si një nder modelet me te ndjekura ne Instagram klasifikohet Bella Hadid me rreth 15 milion follower.
 
4. Emily Ratajkowski 
Super modelja Emily Ratajkowski numëron rreth 15 milion e 100 mije follower. Ajo pëlqen te ndaje çdo moment te jetës se saj te përditshme duke filluar nga kafeja e mëngjesit.
 
3. Gigi Hadid
Ne vend te 3 renditet Gigi Hadid modelja është pozicionuar ne vendin e trete ne klasifikimin e modeleve me te ndjekura me rreth 36 milion follower.
 
2. Cara Delevingne
Edhe pse super modelja angleze i ka thënë lamtumire fashion system  bota e modës se nuk bën dot pa te. Ajo numëron rreth 40 milion e 700 mije follower duke i dhënë modeles medaljen  e argjend midis modeleve me te ndjekura.
 
1. Kendall Jenner 
Ne vendin e pare renditet Kendall Jenner e cila numëron 85 milion follower. Ajo tashme ka një karriere prej modele dhe influencer te njohur ne boten e modës.
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: INSTAGRAM MODELE NDJEKES

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved