Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
3 ide të bukura flokësh për të kopjuar për festa
 
Shperndaje
ikub#: 1712230010
Modelet e flokëve për festa janë te shumta ku mund te gjeni dhe krijoni modele shik dhe elegante duke u mjaftuar vetëm te merrni pak frymëzim nga propozimet dhe te ndiqni këshillat e duhura.
Modelet e flokëve për festa janë te shumta ku mund te gjeni dhe krijoni modele shik dhe elegante duke u mjaftuar vetëm te merrni pak frymëzim nga propozimet dhe te ndiqni këshillat e duhura.
 
1. Onde te buta
Për te realizuar një model flokësh me onde te buta nuk është e domosdoshme te përdorni piastrën por do t’ju mjaftoje një truk i vjetër apo siç janë ndryshe gërshetat e kapur lart. Lërini flokët te lidhura gërshet për disa ore me pak bëni 3 topuzë dhe pasi te keni zgjidhur do te keni krijuar kështu ondet e buta qe dëshironi.
 
2. Topuzi i kapur poshtë
Për te realizuar ne shtëpi këtë model flokësh do t’ju duhet një llastik i gjere dhe pak praktik. Vendoseni llastikën ku dëshironi te bëni topuzin dhe me pas filloni te mbështillni flokët rreth tij dhe vazhdoni kështu derisa flokët te jene futur rreth nëse dëshironi mund te zbukuroni modelin me karfica apo detaje te tjera te çmuara.
 
3. Bishti i kalit ne stilin e viteve 60'
Një model flokësh i thjeshte dhe ne te njëjtën kohe shume elegant është bishti i kalit ne stilin e viteve 60'. Beni një bisht kali klasik te kapur poshtë me një llastik me pas me gishta hapni flokët dhe me pas krihini për te dhënë volum ne pjesën e sipërme te tyre me pas fiksojini flokët me llak.
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: FLOKE IDE KOPJO

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved