Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Tendenca shik e grimit është shkëlqimi
 
Shperndaje
ikub#: 1712270094
Festat na bëjnë me te shkëlqyeshme se kurrë fal grimit ne fytyre por edhe veshjeve metalike dhe plote xixa.
Make up-i i festave te fund vitit duhet te përqendrohet vetëm ne një pike te fytyrës dhe duhet te jete ne reflekse te arta apo te argjendta.
Festat na bëjnë me te shkëlqyeshme se kurrë fal grimit ne fytyre por edhe veshjeve metalike dhe plote xixa. Por e reja ne tendence për sa i përket grimit është shkëlqimi ne mënyrë qe te realizoni një make up shik.
Fillimisht duhet te vendosni se cilën pjese te fytyrës dëshironi ti jepni një refleks me te veçante. Për shembull ne qepalla, poshtë syve apo ne mollëza ndërsa buzët duhet te jene mat. Për sa i përket thonjve shume e këshilluar dhe ne trend është te bëni një french manikyr nude me një vije metalike.
Por dilema me e madhe është se cilën ngjyre te zgjidhni atë te arte apo te argjend? Make up artist profesioniste shpjegojnë se ngjyra e arte është e preferuara dhe simbol e maison Dior e cila përkthen këtë ngjyre si një nuance luksoze dhe te fuqishme.
Për festa mund ta përdorni ne harkun e vetullave apo ne manikyr. Kujdes për te pasur një look gjithmonë elegant ngjyra e arte duhet te vendoset pa e tepruar.
 
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: GRIMI SHKELQIM TENDENCA

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved