Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Ja si të gjeni buzëkuqin e kuq që bën për ju
 
Shperndaje
ikub#: 1712280008
Çdo femër duhet te ketë ne sirtarin e saj te bukurisë te paktën një buzëkuq te kuq i cili është ne gjendje me vetëm një kalim te jap një pamje joshëse look-ut tuaj, t’ju bej te ndiheni elegante, e sofistikuar dhe gjithmonë seksi.
Çdo femër duhet te ketë ne sirtarin e saj te bukurisë te paktën një buzëkuq te kuq i cili është ne gjendje me vetëm një kalim te jap një pamje joshëse look-ut tuaj, t’ju bej te ndiheni elegante, e sofistikuar dhe gjithmonë seksi. 
 
1. Si te zgjidhni një buzëkuq te kuq
Hapi i pare për te gjetur nuancën ideale është te kuptoni nuancën e lëkurës tuaj. Për ta kuptuar me mire këtë gjë bazohuni tek ngjyra natyrale e flokëve tuaj. Nëse i keni biond hiri, gështenjë apo te zinj me mire nëse preferoni një buzëkuq te kuq i cili anon ne një përbërje blu apo jeshile ndërsa nëse keni flokë te kuqe apo portokalli është me mire nëse provoni ato buzëkuq te kuq qe variojne ne nuancat portokalli dhe qershi. Hapi i dyte ju këshillon te vëreni mire buzët tuaja. Nëse janë te holla me mire nëse preferoni një shkëlqyes i cili është ne gjendje për ti dhënë pak volum buzëve. Por nëse keni buze te plota zgjedhja me e mire është një buzëkuq mat.
 
2. Këshilla për te gjetur buzëkuqin e kuq
Buzëkuqi i kuq është ne gjendje te nxjerre ne pah buzët me shume se ngjyrat e tjera. Për këtë është mire qe lëkura e tyre te jete perfekte pa lëkura apo çarje. Buzët duhet te jene te hidratuara mire me zbutës dhe te aplikoni një scrub 1-2 here ne jave. Mos harroni nëse keni vendosur te mbani një buzëkuq te kuq është me mire nëse reduktoni pjesën tjetër te make up-it. Provoni te vendosni vetëm pak rimel dhe mbani uniforme ngjyrën e lëkurës me ane te fondotintes.
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: BUKURIA BUZEKUQ

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved