Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Ja çfarë mund të ndodhi nëse nuk ndërroni shpesh briskun e rrojës
 
Shperndaje
ikub#: 1712290113
Depilimi me brisk është i shpejtë, por në fakt fsheh shumë kurthe.
Depilimi i këmbëve, sqetullave dhe pjesëve të tjera të trupit me brisk është një rutinë që e ndjekin miliona gra në të gjithë botën. Ajo është një metodë e shpejtë, e përballueshme dhe nuk merr shumë kohë. Mirëpo sa shpesh duhet të ndërrohet ai? 
 
Brisku i vjetër dhe i pisët është një rezervuar i madh bakteresh. Nëse përdorni të njëjtin brisk për të depiluar të gjithë trupin, atëherë është mirë që ta ndryshoni shpesh atë. Nëse nuk punon mirë atëherë ka ardhur koha për një të ri.
 
Brisku i vjetër përveçse nuk largon qimet e padëshiruara siç duhet, në të njëjtën kohë irriton edhe lëkurën duke shkaktuar inflacion. Simptomat fillojnë që nga skuqja, kruajtja, puçrrat e vogla e deri tek plagët e lëkurës. Sa më shpesh ta ndërroni atë, aq më të sigurta do të jeni.
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: BRISKU DEPILIMI NDERROHET RREZIKU

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved