Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Ngjyrat e flokëve në modë për 2018 janë 3
 
Shperndaje
ikub#: 1712290004
Sipas eksperteve te hairstyle ngjyrat me te bukura për 2018 do te jene 3.
Sipas eksperteve te hairstyle ngjyrat me te bukura për 2018 do te jene 3. Sipas Byrdie site anglez ka publikuar se ngjyrat me te dashura për vitin e ri do te jene shume pranë natyrales, thuajse ne ngjyre nude. Por çfarë kuptohet me flokët nude? Kjo ngjyre nen kupton ngjyrën natyrale te flokëve duke e gjalluar me reflekse dhe efekte. Ja cilat do te jene ngjyrat me te bukura për 2018.
1. Bionde e lehte
Nëse keni flokë biond apo gështenjë te çelur për te qene ne top për te gjithë 2018 nuk duhet te bëni gjë tjetër se te bëni disa modifikime te ngjyrës tuaj natyrale. Si? Duke luajtur me tufa flokësh me sfumatura bionde ne kontrast. Kështu nëse dëshironi te keni një ngjyre flokësh ne trend për 2018 preferoni ketë ngjyre nëse keni flokë te përafërt.
 
2. Teknika Balayage e sfumuar
Kontrast dhe volum thonë ekspertet duke bere pjese te një ngjyre flokësh konceptin Balayage ku punohet me drite hijet ne te gjithë gjatësinë e flokëve. Perfekte për ti dhënë ndriçim ngjyrës natyrale por pa harruar edhe ngjyrën e erret te bazës se flokëve. Keni një model flokësh me shkallëzim? Akoma me mire sepse kjo teknik do ti bej flokët tuaj te duken edhe me bukur.
 
3. Root Smudges
Hairstylist te njohur mendojnë edhe për flokët e erret. Tendenca e 2018 kërkon qe te punohet me gjatësitë e flokëve duke i çelur disa tonalitete te çelura apo duke përdorur nuancat e pjeshkës dhe te rozës por duke lënë natyrale rrënjët. Një koncept i ri me efekt qe do ti bej flokët tuaj te duken vërtet bukur.
 
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: FLOKE MODA NGJYRA

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved