Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Albani, shqiptari me restorantet më të mira në New York
 
Shperndaje
ikub#: 1712260128
Alban Benjamin Prelvukaj arriti nga kamerier, në pronar të restoranteve ndër më të mirët në New York, e tashmë prezent edhe në Japoni.
“Sot kam 4 restorante në Nju Jork dhe në Tokio hapa të pestin në korrik të këtij viti. Jam shqiptari i parë me restorant në Japoni. Është shumë i suksesshëm deri tani”, tregon Prelvukaj.
“Nuk e kam pasur ëndërr Amerikën, por kur nisi lufta në Kosovë dhe gjendja ekonomike u vështirësua, vendosëm që të largoheshim”, shton Prelvukaj, i cili thekson se shumicën e të punësuarve e ka shqiptarë.
“300 punëtorë i kam shqiptarë nga 550 në total. Unë jam shumë i lidhur me komunitetin shqiptar, pasi dua që t’ia hap derën të rinjve, në mënyrë që të vazhdojnë jetën në SHBA”, shprehet Prelvukaj.
 
loading...
Marre nga Top Channel
Shfleto artikuj te tjere per: ALBAN BENJAMIN PRELVUKAJ NEW YORK RESTORANTE SHBA

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved