Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Sheraton largohet nga Shqipëria!
 
Shperndaje
ikub#: 1712300025
Sheraton (që një vit me parë u ble nga grupi më i madh hotelerik në botë Marriott) është një emër shumë serioz dhe me peshë në grupet e zinxhirëve hotelerik.
Në 2003-in kur Sheraton vendosi të vinte në Tiranë, shumë pak kryeqytete në rajon kishin hotele brand të këtij niveli. Madje edhe sot e kësaj dite Sheraton nuk ka çdo vend fqinj. 
Për 14 vite rresht Sheraton ishte hoteli i parë (dhe ngelet nga të paktët) me 5 yje, por duhet theksuar që realisht i meriton 5 yjet sipas standardit ndërkombëtar. Dhe më shumë se një hotel, ka qenë një kartëvizitë e vetme dhe e paçmuar e garancisë së cilësisë, të sigurisë së vendit, dhe brand-it ndërkombëtar për shumë turistë të nivelit të lartë, biznesmenë, njerëz të famshëm të artit, sportit, apo edhe politikës, që kanë vizituar Shqipërinë, ndoshta edhe prej garancisë që Tirana kishte një hotel brand të nivelit të Sheraton ku ata mund të akomodoheshin.
Shoqata Shqiptare e Turoperatorëve & Agjencive Turistike (ATOA)
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: HOTEL MARRIOTT SHERATON LARGIMI SHQIPERIA

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved