Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Kryeministri shoqëron vajzën rome, këshilltare e ministres
 
Shperndaje
ikub#: 1801030142
Deri pak kohe me pare, kjo qe ndodhi ishte një ëndërr qe me siguri Eriglisa nuk kish guxuar ta shihte, por pritja që i rezervoi asaj kryeministri vendit është edhe më e pa imagjinueshme, dhe jo vetëm për të...
Në ditën e parë të punës se saj si këshilltare e ministres Manasterliu, Eriglisën e priste një tjetër surprize. Ne oborrin e ministrisë atë e priste vete Kryeministri Rama qe e ka shoqëruar dhe prezantuar me pas ne mjediset e brendshme te dikasterit qe merret me çështjet sociale.
Qe sot, Eriglisa do te jete jo vetëm këshilltare e ministres, por edhe përfaqësuese e interesave te komunitetit nga vjen, si dhe një model për te rinj te tjerë te këtij komuniteti që sot më shumë se më parë, duket se kane një derë të hapur...
Eriglisa, një e re nga komunitetit egjiptian tregoi historinë e saj dhe peripecitë me të cilat është ndeshur ajo dhe familja e saj në përballje me varfërinë dhe drejt rrugës së arsimimit. Eriglisa kërkoi po ashtu një shans për të festuar dhe dhurata për fëmijët rom dhe egjiptian që ndjekin kopshtin, ku ajo ishte edukatore.
 
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: EDI RAMA ERIGLISA KOMUNITETI ROM

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved