Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Ja çfarë e motivon në punë çdo shenjë astrologjike
 
Shperndaje
ikub#: 1712070041
Për te pasur sa me shume arritje ne pune duhet te jesh patjetër i motivuar. Po çfarë e motivon çdo shenje? Zbulojeni!
Për t'u zgjuar herët e për te shkuar ne pune çdo person ka nevoje për një motivim te forte. Po çfarë është ajo qe motivon çdo shenje horoskopi? Zbulojini.
 
Dashi
 
personat e shenjës se dashit kane nevoje te jene aktive dhe gjithmonë ne lëvizje. Ata mërziten kur nuk bëjnë asgjë. Nga ana tjetër  ata duhet te kenë një pune qe te ofroje siguri financiare për te qene edhe me te motivuar.
 
Demi
 
Demat nuk bëjnë asnjëherë një pune patriotike. Motivimi kryesor i tyre është fitimi pasi ata mund te lumturohen vetëm kur kane para. Personat e kësaj shenje duan gjithmonë gjera konkrete dhe jo adhurim.
 
Binjaket
 
Binjaket duan te jene ne bashkëveprim me te gjithë dhe kane siguri vetëm kur janë pjese e një kompanie ku te gjithë punojnë. Për ta rroga është shume e rëndësishme.
 
Gaforrja
 
Për personat e shenjës se gaforres, ndjenja e sigurisë qe ofron puna dhe marrja e një dëmshpërblimi përbejnë motivimin për te ecur para.
 
Luani
 
Paraja ofron kënaqësi për luanët, por ajo nuk ka aspak sharm nëse nuk shoqërohet me një ndjenje sigurie. Personat e kësaj shenje duan te tregojnë gjithmonë cilësitë e tyre prej lideri.
 
Virgjëresha
 
Për virgjëreshat puna përfaqëson arsyen për te jetuar. Ata duan t'i ndihmojnë gjithmonë te tjerët dhe për këtë përdorin aftësitë e tyre intelektuale.
 
Peshorja
 
Fjala "krijim" përbën motivimin kryesor për peshoret. Harmonia, negociatat dhe mirëkuptimi për ta ofrojnë kënaqësi me te mëdha sesa paraja.
 
Akrepi
 
Akrepat duan te kontrollojnë gjithçka dhe te dominojnë. Pikërisht këto gjera përbëjnë motivim për ta për te ecur përpara ne pune.
 
Shigjetari
 
Personat e shenjës se shigjetarit duan te ndajnë njohuritë e tyre me persona te tjerë. Ata punojnë si duhet vetëm kur kane një punonjës te ri pranë sepse ata adhurojnë t'iu mësojnë te tjerëve.
 
Bricjapi
 
Për bricjapet gjeja me e rëndësishme është te jene te jene te dobishëm dhe te bëjnë një pune qe e kane studiuar dhe e kane praktikuar.
 
Ujori
 
Personat e shenjës se ujorit shkojnë ne pune sepse duan te kontribuojnë ne zhvillimin e shoqërisë dhe te personave te tjerë. Ata janë nga ana persona qe duan te ndryshojnë dhe te përmirësojnë gjithçka.
 
Peshqit
 
Peshqit alternojnë idenë e te punuarit me mundësinë për te ndihmuar te tjerët. Ata janë personat te mëshirshëm dhe avantazhet materiale te një pune iu japin kënaqësi.
 
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: ASTROLOGJI MOTIVIMI PUNA SHENJA

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...


Dëshironi të dini se sa përshtateni me partnerin tuaj sipas horoskopit. Zgjedhni shenjën tuaj dhe shenjën e partnerit/partnerës tuaj dhe kuptoni përshtatshmërinë.


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved