Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Zbulohen emrat e kategorisë “New Arstist” te Këngës Magjike
 
Shperndaje
ikub#: 1711270091
Është mbyllur këtë të diel konkurrimi dhe prezantimi i këngëve të festivalit Kënga Magjike qe këtë vit, kremton edicionin e 19-të të saj.
Të gjithë konkurrentët e kategorisë New Arstist i janë nënshtruar një votimi të dytë nga juria. Kjo e fundit i ka dëgjuar këngët e kaluara në fazën e parë edhe një herë tjetër për të përzgjedhur ato që do të marrin pjesë në netët finale.
Janë 17 artistë të rinj, të cilët do të garojnë në dy grupe, përkatësisht në natën e parë dhe të dytë, 6 dhe 7 dhjetor. Pas kësaj faze, këngët e kësaj kategorie do të votohen edhe një herë të tretë nga juria për të qenë pjesë e natës finale, më 9 dhjetor.
Këngëtarët e rinj që do të këndojnë në netët finale, në Pallatin e Kongreseve.
Toli
Arjeta Palushaj
All In Band
Albulena Jashari
Ergys Shahu
Silvana Rusi
Algert Sala
Genti Deda
Gerard Merdani
Xhon Jesku
Albina Kelmendi
Xhon Shahu
Andrea Paskali
Linda Cikaqi
Serxho Hajdini
Armenda
Reinaldo Gaçi
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: KENGA MAGJIKE NEW ARSTIST

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...


Më të lexuarat
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved