Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Pas “Vrimës”, Rita Petro vjen me një “Mallkim” për...Atin
 
Shperndaje
ikub#: 1712060105
Pasi mori shumë kritika për “Vrimën” Rita Petro mori në vitin 2014 edhe çmimin për librin më të mire më poezi, ndërsa tani ajo vjen përpara lexuesve me një tjetër poezi, po aq provokative, me titull, “Mallkimi i parë”.
Në fillim të krijohet përshtypja se flitet për një dashuri me një djali dhe një vajze, e trajtuar me nota erotike, por më pas e kupton se flet për incestin mes motrës dhe vëllait.
 Mallkimi i parë”
Zoti im, ATI im
Cili është ai mashkull
Aq i bukur
Që po vjen te unë
Sytë shigjeta-tinëzare
Drejt në zemër
M’i ka ngulur?
Kur më prek
Me duart aq të buta
Lëkurën ma puçrron…
Pse kur më puth në qafë
Drithëroj e tëra
Njomem atje poshtë?
Buzët më hapen
E kërkojnë buzët e tij
Gjuha e tij e lëngësht
Të ngjeshur
Mikun e tij të fortë!
Qepe gojën, boll
Mjaft me këto dokrra
Ai është vëllai yt
E kjo që mendon
Është blasfemi!
Në ferr do të digjesh
Nëse shkon me të
Kurrë më për gratë
S’do kem mëshirë
E në jetë të jetëve
Do të vuajnë
Mallkimin tim!
Në djall vafsh ti, o Atë
Bashkë me vullnetin tënd!
Vëllai im
Unë dua të kryej incest me ty!
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: ATI MALLKIMI RITA PETRO VRIMA

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...


Më të lexuarat
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved