Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Ribotohet “Sekretet e Luftës” nga Erald Kapri
 
Shperndaje
ikub#: 1712080077
Studimi mbi Luftën e Dytë Botërore vazhdon të marrë vëmendje nga opinion publik, kjo pasi historia u manipulua, të paktën gjatë periudhës komuniste.
Por, për më tepër dëshmi të bazuara në një mori dokumentesh të nxjerra për herë të parë nga arkivat britanike, historiani Erald Kapri ka publikuar librin “Sekretet e Luftës”.
Ky libër mori vëmendje të madhe nga lexuesi shqiptar gjatë Panairit të Librit, por jo vetëm. Së fundmi Kapri ka ndarë me ndjekësit e tij një lajm të mirë, ku bën me dije ribotimin e këtij libri.
Historiani shkruan se ribotimi vjen me disa ndryshime në kopertinë.
“Një superlajm! “Sekretet e Luftës” u ribotua pa kaluar muaji! Brenda pak ditësh në treg! Ribotimi vjen me disa ndryshime nga Shtëpia Botuese Onufri, botuesi i Kadaresë. Një hartë e rrallë dhe një ngjyrë e hapur! Mirënjohje !!!”, shkruan Kapri në profilin e tij “Facebook”.
 
loading...
Marre nga Panorama
Shfleto artikuj te tjere per: ERALD KAPRI LUFTA

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...


Më të lexuarat
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved