Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
“Rojat e Taxhit” në Teatrin Eksperimental
 
Shperndaje
ikub#: 1712130157
Historia komike dhe e trishtuar e një miqësie të thellë që testohet e thyhet nga rrethana ekstreme e brutale, rrëfyer aq bukur tek vepra “Rojat e Taxhit”, shkruar nga Rajiv Joseph, do të ngjitet më 15 dhjetor premierë në skenën e Teatrit Eksperimental Kujtim Spahivogli.
E quajtur si komedi e zezë, me këtë vepër rikthehen në skenë pas kaq vitesh Gazmend Gjoka, i cili do të interpretoj përkrah Lulzim Zeqjës. Skena dhe kostumet janë nga Iliriana Basha ndërsa kompozitor i pjesës është Enri Sina, koreografia nga Gjergj Prevazi, ndërsa videot nga Florian Çanga. 
Vepra do të ketë premierë në skenën e Teatrit Eksperimental më 15 Dhjetor ora 19:00 e do të shfaqet çdo te enjte, te premte, te shtune dhe te diele deri me datë 29 dhjetor.
 
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: GAZMEND GJOKA TEATER TEATRI EKSPERIMENTAL

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...


Më të lexuarat
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved