Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Finalistët e Fest 56. Kush do të këndojë sonte
 
Shperndaje
ikub#: 1712230030
Mbrëmja e dytë gjysmëfinale e edicionit të 56-të të Këngës në RTSH ngjiti në skenë emra të tjerë këngëtarësh të njohur, por edhe të rinj, të cilët garojnë mes tyre për çmimin e madh. Pas mbylljes së natës së dytë, juria u mblodh për të zgjedhur këngët finaliste të këtij edicioni dhe Adi Krasta shpalli edhe listën e këngëve fituese të këtij edicioni.
1. E Dua Boten-Artemisa Mithi
2. Syte e Shpirtit-Bojken Lako
3. Zemer ku Je-Denisa Gjezo
4. Fjalët-Elton Deda
5. Mall-Eugent Bushpepa
6. Piedestal-Inis Neziri
7. Unë-Mariza Ikonomi
8. I njëjti qiell-Manjola Nallbani
9. Tjetër Jetë-Festina Mejzini dhe Grupi NA
10. Ngrije Zërin-Orgesa Zaimi
11. Egziston-Redon Makashi
12. Ra një Yll-Rezarta Smaja & Luiz Ejlli
13. Orë e Ndalur-Tiri Gjoci
14. E Pamundur-Voltan Prodani
 
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: ADI KRASTA FESTIVALI FINALISTE RTSH

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...


Më të lexuarat
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved