Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Ndahet nga jeta në moshën 99 vjeçare Bob Givens, animatori i “Bugs Bunny”
 
Shperndaje
ikub#: 1712260185
Ndërron jetë në moshën 99 vjeçare animatori Bob Givens, i njohur për realizmin e “Bugs Bunny”.
Konfirmimin për vdekjen e tij vjen nga vajza, Mariana Givens, në një postim në Facebook.
Ai kishte një karrierë të gjatë 60 vjeçare dhe ka punuar si animator për kompanitë e mëdha, si Disney, Warner Bros dhe Hanna-Barbera.
Gjithashtu Givens ka vizatuar animacione të karaktereve, si Tom & Jerry, Daffy Duck, “Alvin and the Chipmunks” dhe Popeye.
Roli i parë i tij ishte te Disney në vitin 1937, kur punonte në realizimin e animacioneve Donald Duck dhe Snow White.
Në vitin 1940, ai iu bashkua kompanisë Warner Bros, ku u bë i famshëm për punën në karakterin e Bugs Bunny.
 
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: ANIMATOR BOB GIVENS BUGS BUNNY WARNER BROS

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved