Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Vlashent Sata këndon në New York
 
Shperndaje
ikub#: 1712260187
Listës së gjatë të ambasadorëve të kulturës shqiptare i shtohet edhe emri i muzikantit Vlashent Satës. Së fundmi ai u përzgjedh nga Konsullata e Kosovës në Shtetet e Bashkuara për të kënduar në një koncert në qendrën kulturore “Scandinavia House” në New York para një publiku të angazhuar të angazhuar në jetën politike dhe kulturore të vendit.
Në këtë të prezantim të parë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, pas koncerteve në Evropë e kryesisht në Francë ku edhe jeton, Vlashenti, këndoi pikërisht ato që ai mendon se përfaqësojnë më së bukuri vendin tonë.
Edhe këtë koncert në New York dhe që përbën një ndalesë shumë të rëndësishme në objektivin që i kanë vetes si muzikant, ta njohë botën me tingujt shqiptarë, e quan një ri-zgjim të kulturës, pas “Za-Festival” të mbajtur gjatë Verës në alpet tona.
 
loading...
Marre nga Klan
Shfleto artikuj te tjere per: VLASHENT SATA

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...


Më të lexuarat
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved