Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Jelena TOMASEVIC fiton Onufrin
 
Shperndaje
ikub#: 1712280145
Artistja malazeze Jelena TOMASEVIC është fituesja e edicionit të 23-t të ekspozitës ndërkombëtare “Onufri” – AU FIL DU TEMPS – Kujtesë kolektive, kujtime personale.
Juria e përbërë nga tre artiste, Lumturi Blloshmi, Greta Dhaskali Lami dhe Ledia Kostandini, shpalli veprën “Mixed Memor”, 2017, mix media, wall installation, glass, wood, paper…, 4m, si më të arrirën e kësaj ekspozite me arsyetimin: “Jelena Tomasevic arrin të përcjellë një kolazh eksperiencash njerëzore nëpërmjet narracionit dhe metaforës, në një tablo të gjerë përjetimesh.
Në këtë edicion të Ekspozitës Ndërkombëtare “Onufri” morën pjesë dhjetë artistë nga vende të ndryshme të botës: Zeni Ballazhi, Adi Haxhiaj, Koja, Perino & Vele, Leonard Qylafi, Calixto Ramírez, Jelena Tomasevic, Vangjush Vellahu, Alketa Xhafa Mripa, Fani Zguro. 
Ekspozita u kurua nga Gaetano Centrone. Ekspozita Ndërkombëtare “Onufri XXIII”, do të qëndrojë e hapur për publikun deri më datë 30 Janar 2018.
 
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: JELENA TOMASEVIC ONUFRI

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...


Më të lexuarat
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved