DyqanTaxi
DyqanTaxi
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
Raiffeisen
Albanian ICT Diaspora


“Realizmi Socialist Shqiptar”, në një katalog
“Realizmi Socialist Shqiptar”, tashmë mund të shihet në një katalog, botim i bazuar në veprat që ruhen në fondin e GKA, por jo vetëm. Botimi është një bashkëpunim me studiuesin Ermir Hoxha i cili është autor i teksteve me Galerinë Kombëtare të Arteve.
Një franceze në “vendin e shqiponjave”
Fotografja franceze Virginie Caquot do të magjepsej gjithmonë nga kultura dhe natyra shqiptare. Koleksioni I saj me foto të shkrepura nga udhëtimet në Shqipëri gjithnjë ka tërhequr vëmendjen e të huajve.
Teuta
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved