DyqanTaxi
DyqanTaxi
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
Raiffeisen
Albanian ICT Diaspora


Mbyll siparin sot Festivali i parë i Filmit për të Drejtat e Njeriut
“Demokracia merr kot” nga Thomas Isler dhe “Lufta 90 minutëshe” e Eyal Halfon janë dy filmat që do të mbyllin siparin e Festivalit të Filmit për të Drejtat e Njeriut që përgjatë disa ditëve solli në Tiranë kineastë nga gjithë bota.
Kujtim Çashku: Jemi ende shoqëri e ngarkuar me tabu
A mundet kinemaja të ndërgjegjësojë e orientojë shoqëritë? Përtej kinemasë së konsumit, një tjetër formë e kinemasë ka vite që operon duke nxjerrë në pah çështje të ndjeshme të njerëzimit, siç është kinemaja e të Drejtave të Njeriut.
Teuta
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved