Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 


Ermonela Jaho në Pekin në krah të Placido Domingo
Sopranoja Ermonela Jaho do të ngjitet në skenën e Qendrës Kombëtare të Arteve në Pekin në rolin e Thaïs, personazhit kryesor të operës me të njëjtin titull.
55 vjet nga baleti i parë shqiptar Halili dhe Hajria
Sot mbushen 55 vjet nga premiera e baletit të parë shqiptar “Halili dhe Hajria” një ngjarje për kulturën shqiptare. Ishte 13 janari i vitit 1963, kur kompozitori Tish Daija, baletmaestri Panajot Kanaçi, dirigjenti Mustafa Krantja e një suitë e tërë artistësh, vunë në skenë baletin “Halili dhe Hajria”.
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved