Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Si të dekoroni shtëpinë me lule të thata
 
Shperndaje
ikub#: 1701030102
Te dini si te dekoroni shtëpinë me lule te thata është e nevojshme nëse dëshironi te arredoni një dhome klasike apo ne stilin rustik por edhe nëse preferoni te ruani për një kohe te gjate lulet qe pëlqeni.

Te dini si te dekoroni shtëpinë me lule te thata është e nevojshme nëse dëshironi te arredoni një dhome klasike apo ne stilin rustik por edhe nëse preferoni te ruani për një kohe te gjate lulet qe pëlqeni. Ne fakt duke dekoruar shtëpinë me lule te thata mund te zbukuroni dhomat, muret, mobiliet apo ti ruani si një kujtim i veçante. Por si mund ti thani ju vet lulet? Ja disa alternativa efikase.1. Vazo
Mënyra me e thjeshte për te dekoruar shtëpinë me lule te thata është ti vendosni ne një vazo. lulet mund te jene thare duke qëndruar ne vazo apo duke i kthyer me koke ne një vend te thate, te ajrosur dhe ne hije dhe me pas ti vendosni ato ne një vazo duke e kombinuar atë me ngjyra dhe forme.2. Kompozimi
Fal vazove te mëdha është e mundur ti jepni jete kompozimeve te ndryshme te luleve te thata dhe kështu mund te dekoroni mobilie, tavolina por edhe mure.3. Një tufe lule ne mur
Zgjidhja ideale për hapësirat rustike është një buqete lulesh te thara te varura drejt e ne mur, fal një spangoje apo një fjongoje me shije shabby chic. Nder lulet me te përshtatshme për këtë dekor janë lulet e livandës.4. Pikture
Te shtypura pas xhamit dhe brenda një kornize te bukur, lulet e thara janë perfekte për te arreduar dhe dekoruar një mur për një pamje natyrale, romantike dhe vintage.5. Qirinj
Qirinjte me lule te thata janë një mënyrë me te vërtet e bukur për te përdorur lulet ne arredimin e shtëpisë. petale dhe lule pasi ti keni thare mund ti vulosni brenda qirinjve te ndryshëm te shkrire ne ngjyre te çelur dhe me pas hidheni ne kallëpe, lëreni te ngurtësohet derisa te dylli i qiriut te ftohet duke krijuar kështu qirinj dekorativ me lule te thata.

loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: DEKOR LULE SHTEPI

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved