Çfarë është smart working dhe kush mund të punojë?
 
Shperndaje
ikub#: 1706240007
Çfarë është smart working dhe kush mund të punojë? Smart working është krijuar për ti thënë lamtumire zyrave dhe vende fikse për te punuar mbi tryeze.
Kohet e fundit po flitet shume për smart working dhe është një pune e cila nuk ka nevoje për një zyre për tu kryer por qe mund te behet kudo te jeni, ne shtëpi, ne plazh, ne lokal etj duke i mjaftuar te keni një pc dhe një lidhje interneti. Por ne fakt mund t’ju duket si diçka shume e thjeshte por jo.
 
Smart working është krijuar për ti thënë lamtumire zyrave dhe vende fikse për te punuar mbi tryeze. Ne te vërtet qe tani shume kompani po lejojnë qe aktiviteti i tyre te behet nga shtëpia për një total orësh ne jave.
 
Por kjo lloj pune nuk bën për te gjithë edhe pse është bukur te mos uleni gjithë ditën ne zyre dhe te punoni te lire. Por nevojitet te dini te organizoheni ju vet dhe kohen tuaj për te mbaruar me sukses punën dhe jo te gjithë mund ta bëjnë këtë.
Për me tepër duhet te keni një lidhje te mire interneti dhe një kompjuter te përshtatshme për punën qe duhet te kryeni.
Ne fakt mesa duket nga pro-te e kësaj pune duket se edhe kursimet e ndjejnë këtë.
Ne fakt te punoni ne shtëpi do te reduktoni konsumin e karburantit apo te biletës se autobusit, trenit etj, parave te harxhuara për pushimin e drekës, kafeve etj. Me sa duket do te jene te shumta kompanitë qe do te preferojnë këtë lloj pune.
Shfleto artikuj te tjere per: PUNA SMART WORKING TRYEZA

Marre nga ikub.al

 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved