Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Kur lindja dhe perëndimi takohen në një dasmë
 
Shperndaje
ikub#: 1711020108
Vetëm dashuria mund të përkulë, tërheqë apo zgjasë distancat, si nëse ajo distancë është më e largëta, ajo e lindjes me perëndimin. Mirësevjen në një histori dashurie, mes Nju Jorku dhe Tel Avivit.

Rebecca Stadlen Amir e dinte se udhëtimi i saj i parë në Izrael do i ndryshonte jetën por as nuk e kishte idenë se çfarë fiks e priste. Në dimër të 2015, ajo me mikeshën e saj nisën për një udhëtim të shkurtër në Tel Aviv, me një plan të mirëpërcaktuar për udhëtimin që shumë shpejt do të ndryshonte.

Në ditën e tretë të udhëtimit ajo takoi Or Amir, një konsulent i IBM, dhe bota e saj ndryshoi. Krijuan një lidhje interesante dhe të veçantë brenda 2 ditësh, u larguan nga njëri tjetri pas disa ditësh, pa e ditur nëse do të shikoheshin më.

Por ajo që pasoi ishte një vit intensiv face time dhe udhëtimesh mes Nju Jork, ku ajo punonte si editore e Vogue, dhe Tel Aviv. Por ndërsa dëshira e saj për të ikur një herë e përgjithmonë rritej. Një vit ma pas ajo kthehet aty me një valixhe pak më të madhe se ajo e një viti më parë.

Në Tel Aviv Rebecca punoi si stiliste dasmash, prandaj të stilonte të sajën ishte gjëja më e lehtë, pasi mori një propozim të bukur në majë të një mali.

Në fotogalerinë më poshtë do të shikoni disa foto të dasmës Lindoro-Perëndimore. 

loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: DASHURIA DASMA LINDJE PERENDIM

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved