Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Si të zgjidhni unazën e duhur të fejesës
 
Shperndaje
ikub#: 1711200019
Por ja një guide për t'ju ndihmuar te zgjidhni unazën e duhur te fejesës.
Te zgjidhni unazën e fejesës nuk është aq e thjeshte sa mund te duket. Ne këtë fushe argjendarit ofrojnë mundësi te panumërta. Metale te çmuara, forma te shumta, diamant apo gurë te tjerë te çmuar. Por ja një guide për t'ju ndihmuar te zgjidhni unazën e duhur te fejesës.
 
1. Unaza fejesës klasike
Unaza klasike ka një formë te rrumbullaket dhe lehtësisht te thyer. Pjesa e brendshme është fine dhe gjerësia e saj zakonisht është 3/4 mm. Është një model komod dhe tradicional dhe për me tepër e realizuar ne ar.
 
2. Unaza e fejese e mbushur me diamant
Është zakonisht një zgjedhje shume femërore, unaza e fejesës me diamant ka një pamje shume elegante dhe te shkëlqyeshme. Gurët zakonisht vendosen ne rreth te arte.
 
3. Unaza e fejesës model francez
Kjo lloj unaze fejese është e holle dhe e ;ehte, e sheshte ne brendësi dhe lehtësisht e rrumbullakosur ne pjesën e jashtme. Ne ar te verdhe apo te bardhe ajo është një model unaze komode dhe moderne perfekte për ato qe nuk pëlqejnë unaza te ngarkuara.
 
Ne vitet 2000' ari i verdhe u mund nga ari i bardhe dhe nga platini. Ne pamje te pare mund te duken shume te ngjashme por ka diference midis tyre. Ari i bardhe ka një shkëlqim me te ngrohte, platini është një metal i pastër si ari i verdhe. Për këtë arsye është me e këshillueshme për ta zgjedhur për një bizhu te rëndësishëm siç është unaza e fejesës.
 
5. Unaza e fejese me ar te kuq
Është trendi i viteve te fundit, ari i kuq është shume i dashur nga femrat. Shkëlqimi ne ngjyre te kuqe derivon nga një përqindje bakri qe ai përmban. Është elegant dhe delikat edhe për meshkujt.
 
6. Unaza e fejese model fashe
Ky model unaza fejese është një zgjedhje shume personale dhe romantike. Shpesh me një sipërfaqe te punuar, sipas traditës është e realizuar ne ar shume te holle.
 
7. Unaza e fejese e gërshetuar
Është një zgjedhje e mire për ato nuse qe cilat janë te pavendosura. Dy metale te miksuara apo te gërshetuar te vendosur me teknika te ndryshme punimi mund te përbëhen nga dy unaza te ndara nga njëra tjetra apo te ngjitura. 
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: FEJESA UNAZA ZGJEDHJA

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved