Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Qytetet më me ngjyrë në botë
 
Shperndaje
ikub#: 1711220139
Të ushëtosh është gjithmonë një kënaqësi, por kjo bëhet më e madhe kur destinacioni është një qytet që është prekur nga magjistarët e ngjyrave.

Këto qytete janë kështu më ngjyra për disa arsye të ndryshme nga njëri tjetri.

Nëse udhëtojmë në Indi dhe shohim aty qytetin më me shumë ngjyra kuptojmë vetëm që ata nuk dinë të bëjnë ndryshe duke qenë India shtëpia e ngjyrave.

Por disa qytete të tjera janë lyer së fundmi, duke qenë pjesë e ndonjë projekti urban apo nevoje të komuniteti për të jetuar dhe për të qenë rrethuar nga këto ngjyra të jashtëzakonshme.

Ja si duken dhe ku mund ti gjeni këto qytete të ylberit.

Willemstad, Kuraçao

Jodhpur, Indi

La Boca, Argjentinë

Trinidad, Kubë

Burano, Itali

loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: BOTE ME NGJYRE QYTETE UDHETIM

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved