Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Ide origjinale për të vendosur bukur lulet në shtëpi
 
Shperndaje
ikub#: 1712180077
Ka shume mënyra origjinale për te sistemuar lulet ne shtëpi te cilat mund ti përshtatni edhe ne varësi te stilit te dhomës qoftë kjo shabby chic apo moderne. Por ja disa ide te bukura për te sistemuar lulet ne ambientin e shtëpisë.
Prezenca e luleve ne shtëpi është një nder këshillat për te arreduar shtëpinë qofshin ato te thata apo te freskëta lulet bëjnë diferencën ne banese sepse sjellin ngjyra, alegri dhe tregojnë shume për ato qe jetojnë ne varësi te luleve qe mbajnë por edhe mënyrën e sistemimit te tyre. Ka shume mënyra origjinale për te sistemuar lulet ne shtëpi te cilat mund ti përshtatni edhe ne varësi te stilit te dhomës qoftë kjo shabby chic apo moderne. Por ja disa ide te bukura për te sistemuar lulet ne ambientin e shtëpisë.
 
1. Lule ne kosha prej kashte
Koshat prej kashte janë zgjedhja me e mire rustike dhe shabby chic për te sistemuar lulet mbi te gjitha nëse ato kane ngjyra pastel siç janë tulipanët, gjebreat, lulet e fushës, Margarita, livanda.
 
2. Kavanoz ne mur
Jo vetëm mbi tavolina dhe mobilie lulet mund te gjejnë vend edhe ne mure te vendosura ne kavanoz për ti kapur fal ndihmës se grepave prej hekuri te përpunuar.
 
3. Lule ne broke
Një zgjidhje shume e bukur dhe origjinale është te vendosni lule ne një broke vintage ku mund te vendosni vetëm një lloj lulesh apo një buqete me lule te ndryshme ne ngjyra pastel.
 
4. Kove llamarine
Një tjetër ide shume e veçante dhe e cila kombinohet bukur me stilin country chic por edhe me një shtëpi klasike është te vendosni lulet ne një kove te vjetër prej llamarine.
 
5. Kompozim lulesh te zhytura
Një propozim me te vërtet unik është dhe kompozimi i luleve te zhytura për ta realizuar ne një vazo qelqi transparente. Me pas pritni lulet ne gjate te ndryshme dhe mbusheni vazon me ujë nëse dëshironi për dekor mund te vendosni gurë te vegjël dhe një luge ilaç rrobash ne mënyrë qe te evitoni mbledhjen e baktereve (uji duhet ndryshuar një here ne dy dite).
 
6. Një kurore me lule
Kurora me lule është një alternativ me te vërtet e bukur për te zbukuruar shtëpinë me lule.
 
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: LULE SHTEPI VENDOSJA

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved