Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Përse meshkujt ne dimër bëhen dembel?
 
Shperndaje
ikub#: 1712200120
Ja disa arsye pse meshkujt ne stinën e ftohte shkojnë ne letargji.
E keni vene ndonjëherë se meshkujt ne dimër bëhen ,e përtac? Nëse ne stinën e verës dalin çdo mbrëmje vetëm për tu zbavitur, ne vjeshte dhe dimër preferojnë me shume te qëndrojnë ne shtëpi para TV. Ne te vërtet kjo përtaci prek edhe sferën seksuale qe duke e krahasuar me fazën pranverë-verë janë me dembel. Ja disa arsye pse meshkujt ne stinën e ftohte shkojnë ne letargji.
 
1. Nuk përshtaten mire me ndryshimet sepse duke qene dembel nga natyra kane nevoje për një kohe me te gjate për tu përshtatur me ndryshimin e stinës.
 
2. Nëse vera i sjell humorin sepse mjafton te dalin për ndryshe ndodh ne stinën e dimrit ku meshkujt mërziten dhe preferojnë me shume ngrohtësinë shtëpisë.
 
3. Ashtu sikurse kafshët qe shkojnë ne letargji edhe meshkujt ne vjeshtë-dimër rikuperojnë energjinë duke i dedikuar pjesën me te madhe te kohës se tyre te lire pushimit dhe kjo ne fakt është çështje fiziologjike.
 
4. Errësira ne dimër i kalon orët e dritës dhe duke qene se meshkujt janë një qenie e thjeshte ne krahasim nga aparencat përshtatin errësirën me pushimin dhe dritën me aktivitetin. Për këtë arsye ne dimër flenë me shume.
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: DEMBEL DIMRI MESHKUJ

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved