Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
4 arsye përse meshkujt tradhtojnë
 
Shperndaje
ikub#: 1712210103
Ne te vërtet janë meshkujt ato qe janë me te prirur për te tradhtuar dhe kjo mesa duket ka disa motive perse e bëjnë.
Pse meshkujt janë me te prirur për te tradhtuar? Pse shpesh shihen meshkuj qe kane ne krah femra te mrekullueshme, te bukura, perfekte dhe janë ne kërkim te dickaje tjetër? Nuk ka një përgjigje te sigurt dhe absolute për këtë pyetje. Ne te vërtet janë meshkujt ato qe janë me te prirur për te tradhtuar dhe kjo mesa duket ka disa motive perse e bëjnë.
1. Për te kënaqur egon e tyre
Shpesh meshkujt tradhtojnë partneret e tyre për te kënaqur egon e tyre. Për ti kujtuar vetes se janë ende një "gjuetar" i mire. Ne fakt nga sa thuhet nga studimet ndjenja e fajit nuk është se i ndalon ne këtë faze për to është e rëndësishme te realizojnë egon e tyre.
 
2. Pasiguria
Meshkujt qe tradhtojnë nuk ndjehen te sigurt ne vetvete, ne pamjen e tyre dhe ne përgjithësi për jetën e tyre. Një lidhje "klandestine" e shohin si një siguri qe ne te vërtet nuk dihet se për çfarë.
 
3. Mërzitja
Shume meshkuj tradhtojnë sepse janë thjeshte te mërzitur me jetën e tyre dhe partneres ku ne këto raste kane shume kohe qe janë se bashku. Këto janë dhe llojet me te rrezikshëm sepse ne krahasim me te tjerët qe përmendem me lart ne pjesën me te madhe kjo tradhti shkon deri ne ndarje. Këto meshkuj kërkojnë ne mënyrë konstante ndjesi te reja.
 
4. Frika
Disa meshkuj sidomos ne fillim te një lidhje janë disi te frikësuar nga dashuria dhe për te kërkuar një rruge dalje tradhtojnë si te ishte një lloj "shfryrje". Ne te vërtet nuk arrijnë te tradhtojnë sepse persekutohen nga ndjenja e fajit sepse mund te kenë prishur diçka te veçantë qe ishte duke lindur.
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: ARSYE MESHKUJ TRADHTIA

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved