Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Nëse jeni çift këto janë gjërat që nuk duhet të publikoni kurrë në rrjetet sociale
 
Shperndaje
ikub#: 1712260026
Ja cilat janë gjerat me te rëndësishme qe duhet te evitoni për ti publikuar ne rrjetet sociale.
Ne ditët e sotme marrëdhënia ne çift ka ndryshuar por gjithsesi për te mos rrezikuar lidhjen me partnerin është mire te jeni te kujdesshëm se çfarë te mos postoni ne rrjetet sociale. Madje edhe kur jeni te lumtur është me mire te mos e publikoni sepse janë gjera qe i takojnë jetës tuaj private. Por ja cilat janë gjerat me te rëndësishme qe duhet te evitoni për ti publikuar ne rrjetet sociale.
 
1. Mos postoni foto pa lejen e partnerit
Përpiquni te mbani sa me sekret marrëdhënien tuaj dhe mbi te gjitha nëse jeni ne fillimet e një historie mos publikoni foto me partnerin tuaj pa lejen e tij. Këshilla është ti kërkoni partnerit leje nëse nuk duroni dot pa ndare informacione personale qe i përkasin edhe atij.
 
2. Mos postoni foto qe partneri juaj nuk i aprovon
Është gjithmonë mire te kërkoni një aprovim para se te postoni foto qe i përkasin edhe atij. Partneri juaj ne fakt mund te mos pëlqejë këto.
 
3. Mos postoni foto nga dhurata qe merrni nga partneri
Ne te njëjtën mënyrë nuk është absolutisht e nevojshme te tregoni dhuratat qe keni marre nga partneri juaj. Te ndani këto gjera kaq intime nuk është aspak mire për te dy ju.
 
4. Mos ndani ne rrjetet sociale çdo moment te jetës tuaj private
Para se ta bëni me dije te tjerëve se sa te lumtur dhe te dashuruar jeni është mire te merrni ne konsiderate se sfera private nuk është diçka qe duhet ta tregoni me çdo kusht ne rrjetet sociale. Disa gjera është mire ti mbani për vete.
 
5. Mos postoni kurrë detaje shume intime
Beni kujdes te mos postoni ne rrjetet sociale detaje shume intime te jetës ne çift. Kjo është një gjë aspak e këndshme.
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: GJERA PUBLIKIMI RRJET SOCIAL

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved