Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
4 gjërat që femrat nuk pranojnë në një lidhje
 
Shperndaje
ikub#: 1712280077
Nëse jeni duke lexuar këtë artikull me shume mundësi jeni një femër qe dini se çfarë nuk doni ne një lidhje.
Nëse jeni duke lexuar këtë artikull me shume mundësi jeni një femër qe dini se çfarë nuk doni ne një lidhje. Gjithsesi vazhdoni te lexoni! Ne përgjithësi femrat dine te kontrollojnë emocionet dhe nëse gabojnë gjejnë një mënyrë për ta rregulluar dhe për te mësuar prej tyre. Femrat bëjnë, dashurojnë, japin vetveten, shqetësohen për familjen, miqtë, punën dhe për dashurinë. Por ne te vërtet janë 4 gjera qe ato nuk pranojnë ne një lidhje.
 
1. Xhelozia e tepruar
Te jesh xheloz/e për atë qe dashuron është normale dhe te mos qenit aspak mbase ju bën te dyshoni se nuk ju dashuron apo e kundërta. Por kjo nuk do te thotë qe duhet te pranoni një xhelozi te sëmurë dhe te tepruar.
 
2. Varësia afektive dhe ekonomike
E dashuroni dhe ai gjithashtu  por nëse do te kaloni një periudhe te ndare nëse ai del me miqtë e tij dhe ju me miket tuaja, nëse ai dhe ju jeni shume te ngarkuar me pune kjo nuk do te thotë se po çoni lidhjen ne krize. Ne një lidhje mund te jetosh faza te ndryshme edhe ekonomike ku mund te ndihmoni njeri tjetrin por është e rëndësishme te dini te vlerësoni situatat pa rene pre e varësisë duke larguar kështu lumturinë dhe lirinë.
 
3. Gënjeshtrat
Nuk është e thënë se duhet te tregoni çdo gjë ne çift por gënjeshtrat mbi vlerat e rëndësishme ne çift nuk mund ti toleroni. Dhe nëse një here mund te mbyllni një sy hera e dyte është e pamundur.
 
4. Tradhtia
Çdo kush nga ne mund te ketë një mendim ndryshe për sa i përket tradhtisë dhe si pasoje te ketë një reagim. Ne te vërtet këto situata nuk është mire ti kritikoni nga jashtë. Por nëse partneri ju tradhton me miken tuaj me te mire atëherë çdo gjë ndryshon. 
 
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: FEMRA GJERA LIDHJA

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved