Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
5 gjëra që janë më intime se seksi
 
Shperndaje
ikub#: 1712290082
Seksi është në qendër të një marrëdhënie romantike, por ekzistojnë edhe lloje të tjera intimiteti që lidhin edhe më shumë partnerët. Ka disa gjëra që çiftet mund të bëjnë së bashku dhe mund të jenë më intime sesa seksi.
1-Zbërtheni shpirtin tuaj.
 
Çelësi i një marrëdhënie të shkëlqyeshme është zbulimi i vetes ndaj njëri-tjetrit. Nuk duhet të ketë maska mes jush. Çojeni transparencën e vetes tuaj në një tjetër nivel duke rritur edhe më shumë intimitetin mes jush.
 
2-Bëni udhëtime eksploruese.
 
Udhëtimi është një mënyrë e shkëlqyer për të forcuar lidhjen me njëri-tjetrin. Eksploroni gjëra së bashku, dilni nga zona juaj e rehatisë dhe zbuloni emocione të reja të vetvetes tuaj.
 
3-qëndroni vetëm me njëri-tjetrin.
 
Nuk është e thënë të bisedoni patjetër. mjafton të gëzoni qetësinë dhe qëndrimin pranë njëri-tjetrit. Kjo do të forcojë edhe më shumë intimitetin dhe lidhjen tuaj.
 
4-Surprizoni njëri-tjetrin.
 
Nuk po flasim për dhurata të papritura këtu. Vetëm bëni gjëra të thjeshta për njëri-tjetrin që të dy prej jush mund të mos i prisni. 
 
5-Kërceni së bashku.
 
Kërceni sikur nuk ka më të nesërme. Vallëzoni së bashku kur askush nuk e shikon dhe pa ndjerë presione.
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: CIFTET INTIMITETI LIDHJA

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved