Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Historia e Blue Monday. A është sot dita me trishtë e vitit?
 
Shperndaje
ikub#: 1801150135
Historia e Blue Monday. A është sot dita me trishtë e vitit? Ne 24 janar te vitit 2005, një botim që më pas doli se ishte nxitur dhe financuar nga një agjenci udhëtimesh, SKy Travel, përpiqej te argumentonte me te dhëna shkencore dhe formula matematikore, se e hëna e trete e janarit është dita me e trishtë e vitit.
Studimi dhe botimi patën sukses dhe sot kjo merret si një e vërtetë e argumentuar dhe shume kompani, sikurse ato te udhëtimeve, te prodhimit te pijeve alkoolike etj, vijojnë t'i marrin përfitime.
Formula mbështetej ne disa te dhëna, mes te cilave fakti qe jemi menjëherë pas pushimeve te fudvitit, rifillimi i punës, situata e paqëndrueshme e motit, shpenzimet e mëdha për festa, fatura te pa paguara te një viti me parë, dita e shkurtër, zbehja e pritshmërisë për vitin qe sapo ka nisur etj.
Megjithatë, për ata qe merren  me depresioni ne nivel klinik dhe shkakësor, lidhja e këtyre te fundit me faktorë te jashtëm, është e rrezikshme. Një udhëtim, apo kalim i ditës ne shoqërinë alkoolit sigurisht qe nuk është zgjidhja.
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: BLUE MONDAY DITA FORMULA JANARI TRISHTIMI

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved