Dyqantaxi
Dyqan taxi
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 


Një arsye shkencore pse aeroplanët lyhen me ngjyrë të bardhë
Ashtu si te lëkura jonë, dielli jep të njëjtin efekt edhe mbi lëkurën e zogut metalik fluturues. Për të parandaluar këtë, janë të shumtë avionët që lyhen me ngjyrë të bardhë për të parandaluar efektin e këtyre rrezeve, që janë edhe më të egra teksa qëndron i ulur mbi re.
Raiffeisen
5 plazhet Biolumineshente më të bukurat në botë
Planeti ynë është një planet magjik, dhe këtë ne e dimë. Dhe nuk ka krijesa më të mrekullueshme sesa ato biolumineshente. Është pak e vështirë ti gjesh këto krijesa që pikturojnë detin dhe i japin brigjeve ndriçimin magjik blu.
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved