Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Si të largoni dhimbjet e kokës në 2 minuta
 
Shperndaje
ikub#: 1611180150
Pa pasur nevojë për medikamente.
Nuk ka gjë më të keqes se sa një dhimbje koke që nuk pushon. Ajo krijon një dhimbje sikur po të plas koka dhe shpëtimi i parë që kërkojmë të bëjnë është rrëmbimi i ndonjë paracetamoli apo ndonjë medikamenti tjetër. Megjithatë ka një mënyrë më efektive, më të shpejtë dhe më të thjeshtë pa e mbushur trupin e medikamente për të pushuar dhimbjen e kokës.
 
Hapi 1: Mbyllni sytë dhe pyesni veten me zë të lartë: Në cilën pjesë dhëmb më shumë koka? Çfarë ngjyre ka ajo? Çfarë forme ka ajo?
 
Hapi 2: Pasi bëtë pyetjet përgjigjuni me zë të lartë atyre.
 
Hapi 3: Përsëriteni këtë proces 4 herë.
 
Kur të keni mbaruar këto tre hapa të thjeshtë nuk do të keni më dhimbje koke. Kjo është një dredhi që i bëhet mendjes për ta zhvendosur fokusin e saj larg nga dhimbja, duke liruar tensionin e kokës, fytyrës dhe qafës tuaj.
 
Nuk humbisni asgjë nëse e provoni.
 
loading...
Marre nga  bebaime
Shfleto artikuj te tjere per: DHIMBJA KOKA KURIMI LARGIMI

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved