Ku të shkoni me pushime me një foshnje të porsalindur?
 
Shperndaje
ikub#: 1707040062
Ku të shkoni me pushime me një foshnje të porsalindur? Plazh, mal apo fshat?
 

 

A post shared by ??????? ?????????? ? ???? ???? (@chiccoiran) on

 
Jemi ne periudhe pushimesh dhe për shume prindër është momenti për te zgjedhur nëse duhet te shkojnë me pushime me te voglin apo te qëndrojnë ne shtëpi. Plazh, mal apo fshat? Ne zgjedhjen e destinacioneve  duhet te merrni ne konsideratë mjetin me te cilin do te udhëtoni, sa do te zgjasë udhëtimi, shërbimet e ofruara nga vendi qe do te zgjidhni dhe struktura spitalore etj. 
 
1. Pushimet ne plazh me një te porsalindur
Plazhi është imazhi i pare qe n vjen ne mendje kur mendojmë për pushime. Gjithsesi është një ambient qe duhet te keni kujdes kur keni një foshnje te porsalindur. Nëse keni vendosur për te shkuar ne plazh bëni kujdes nga ekspozimi i tepërt ne diell, përdorimin e kremrave te diellit, vende te freskëta etj.
 
2. Pushime ne mal me një te porsalindur
Është një zgjedhje shume e mire për tu relaksuar ne freski larg ditëve te nxehta ne qytet. Nëse do te vendosni te shkoni për pushime ne mal duhet te tregoni kujdes me veshjen e foshnjës.
 
3. Pushime ne fshat me një te porsalindur
Ne fakt ne vitet e fundit fshati po preferohet gjithmonë e me shume dhe është kthyer ne sinonim te agroturizmit duke qene ne kontakt me natyrën. Kështu disa fshatra turistik ofrojnë dhoma apo apartamente te sistemuar për te kaluar pushimet. 
Shfleto artikuj te tjere per: FOSHNJA PORSALINDUR PRINDER PUSHIME

Marre nga ikub.al

 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved