Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Eshte çelur sot me sukses ne Tirane, Kongresi i 3-te Ndërkombëtar Multidisiplinar Mjekësor “Inovacione në Mjekësi”
 
Shperndaje
ikub#: 1711170160
Me nje pjesemarrje masive te mjekeve, infermiereve, studenteve dhe stomatologeve nga vendi dhe diaspora; figura mjekesh te shquar nga Ballkani, Europa dhe USA kane vulosur sot per te tretin vit rradhazi suksesin e padiskutuar te eventit me te madh mjekesor ne Shqiperi.
Eventi u pershendet me entuziazem nga Ministrja e Shendetesise, Zj. Ogerta Manastirliu, e cila vecoi edhe njehere rendesine e vecante dhe punen kolosale qe ky kongres mbart dhe percon per te gjithe profesionistet e mjekesise shqiptare dhe jashte; duke siguruar keshtu sherbimin me cilesor, efektivitetin dhe plotesimin e nevojave jo me bazike por me specifike te mjekesise moderne ne vend.
 
 
Ky event i jashtëzakonshëm, i vetmi i këtyre përmasave në vendin tonë, do të mirëpresë deri në 18 nëntor, profesionistët më të mirë në shëndetësi nga 20 vende të botës. Si asnjëherë më parë do të nderojnë me pjesëmarrjen e tyre mbi 500 lektorë vendas dhe te huaj , profesorë të mirënjohur mbarëbotërorë, si dhe 2000 pjesëmarrës nga vendi, Europa dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës.Kongresi do te prezantoje 13 seksione shkencore klinike, 5 workshope dhe Satelite Simposia, 2 forume infermierore, tavoline të rrumbullakët për studentët. Për 3 ditë me rradhë Shqipëria do të kthehet në qendrën e vëmendjes botërore të ekselencës në shëndetësi.
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: DOKTOR KONGRES MJEKESI SPITALI AMERIKAN

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved