Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
6 mini-ushtrime që largojnë yndyrën e barkut duke ndenjur në karrige
 
Shperndaje
ikub#: 1711240057
Për shumicën e njerëzve orët e gjata kaluar ulur në karrige janë të përditshme.
Ndenja ulur do të grumbullojë yndyrat në zonën e barkut dhe vitheve duku shtuar kilogramët dhe prishur format trupore. Gjithashtu një yndyrë e lartë çon edhe në probleme shëndetësore më të rënda.
 
Mirëpo nëse nuk keni kohë të dilni për vrap apo pastër dhe nuk dëshironi ushtrimet kardio të lodhshme, atëherë bëni këto 6 mini-ushtrime duke përdorur karrigen në shtëpi.
 
Këto ushtrime do të vënë në lëvizje muskujt, do të digjni yndyrën dhe me kalimin e javëve do të shihni rezultate fantastike në zvogëlimin e perimetrit të belit dhe tonifikimin e trupit.
 
Në videon e mëposhtme tregohet rutina që duhet të ndiqni çdo ditë nëse dëshironi një trup të hollë.
 
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: BARKU DOBESIMI KARRIGE USHTRIME VIDEO

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved