Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
15 min stërvitje në ditë dhe urojini mirëseardhjen një trupi elegant
 
Shperndaje
ikub#: 1711270096
Mbajta e një trupi në formë dhe një metabolizmi të shpejtë është gjëja më e mirë që mund të bëni për shëndetin tuaj.
Kjo rutinë jo vetëm ju zgjon trupin duke ju dhënë më shumë energji, por largon yndyrat e tepërta duke holluar vazhdimisht perimetrin e belit dhe vitheve tuaja.
 
Rutina fokusohet në stërvitjen dhe forcimin e vitheve, shpatullave, shpinës, kraharorit dhe muskujt e barkut.
 
Këto ushtrime nxisin qarkullimin e gjakut, shmangin dhe luftojnë inflacionet në trup si dhe aktivizojnë një metabolizëm të shpejtë që largon toksinat nga trupi.
 
Rutina konsiston në dy ushtrime pushimi mes të cilave nuk duhet të jetë më shumë se 1 minutë.
1-Hapni njërën këmbë përpara duke e përthyer dhe tjetrën shtrijeni drejt prapa. Ngrini bustin tuaj dhe krahët lartë dhe më pas rrotulloni bustin nga e djathta. Më pas nga e majta me duart mbledhura si në figurë. Përsëriteni këtë ushtrim disa herë dhe bëni 1-3 raunde të tilla.
2-Filloni në një pozicion plank duke u mbajtur me bërrylat dhe majat e këmbëve. Më pas ngrini njërën dorë dhe njërën këmbë drejt në ajër dhe më pas çojini në pozicionin fillestar. Të njëjtën gjë bëni edhe me dorën dhe këmbën tjetër si në figurë. Bëni 8 ushtrim të tilla për çdo anë.
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: DOBESIMI STERVITJE TONIFIKIMI USHTRIME

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...


Më të lexuarat


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved