Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Një dietë bio për të neutralizuar pesticidet në organizëm
 
Shperndaje
ikub#: 1712010191
Një dietë tërësisht bio prej vetëm dy javësh është në gjendje te ulë dhe madje te çojë në zero, të gjitha pesticidet që në një mënyrë apo ne një tjetër kemi ne organizëm.
Eksperimenti është kryer ne një familje me dy prindër dhe dy fëmijë, 7 dhe 9 vjeçarë. Tek te katërt anëtarët e familjes, analizat treguan se për te gjitha substancat kimike te analizuara, dy javë pas kësaj diete, kishin nivele më të ulëta se në fillim të saj, dhe ne shume raste, edhe me te ulëta se limitet e lejuara.
Qëllimi i eksperimentit është sensibilizimi i nevojës për nje bujqësi te së ardhmes, e cila duhet te favorizohet ne vitet ne vijim. 
Sipas specialisteve, një dietë e tille mund të shihet ndryshe si një rubinet i mbyllur për te gjitha kimikatet dhe pesticidet me te cilat “ushqehemi” dhe me pak sëmundje e një jetë më të gjatë.
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: DIETA KIMIKATE PESTICIDE SEMUNDJA

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved