Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Ju dhëmbin këmbët nga torturimi i gjatë me taka? Ja ushtrimet e duhura
 
Shperndaje
ikub#: 1712040118
Të gjithë vuajnë nga dhimbet e këmbëve kur mbajnë për shumë orë këpucët me takë.
Këpucët me taka janë të bukura, elegante por edhe vrastare për këmbët tuaja. Në pjesën e poshtme të këmbëve ndodhen me mijëra fije nervore që kur dëmtohen alarmojnë trupin për zhvillim të inflacionit, dëmtim të tendinave, muskujve etj.
 
Këto fije nervore janë arsyeja pse këmbët tuaja ndiejnë kaq shumë dhimbje. Për të shplodhur këmbët pas një dite të lodhshme duhet të kryeni këto ushtrime.
 
Këto ushtrime do të nxisin qarkullimin e gjakut dhe do të lehtësojnë  dhimbjen.
 
1-Noti: Me këtë ushtrim ju i jepni një stërvitje të plotë jo vetëm trupit por edhe këmbëve tuaja. Gjatë notit ju përdorni krahët, shpinën, belin dhe këmbët.
 
2-Pilates: Gjatë këtyre ushtrimeve, këmbët tuaja do të mbështeten nga një sipërfaqe e butë dhe do të nxisni qarkullimin e gjakut në mënyrë të natyrshme.
 
3-Ushtrimet për barkun: Këto ushtrime konsistojnë në tërheqjen muskulore, do të nxisin qarkullimin e gjakut dhe lehtësoni inflamacionin. Të gjitha këto ndikojnë në relaksimin e këmbeve.
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: DHIMBJA KEMBET TAKA USHTRIMET

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved