Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Ushtrimet që përmirësojnë qëndrimin dhe posturën tuaj
 
Shperndaje
ikub#: 1712070084
Drejtoni dhe balanconi trupin tuaj me këto lëvizje.
Duke parë mënyrën se si dikush qëndron, mund të japë shumë njohuri mbi muskujt dhe aktivitetin e tyre. 
Qëndrimi i gjatë ulur dhe pozicioni i keq për orë të tëra përpara kompjuterit do të deformojnë posturën dhe qëndrimin tuaj. Kjo gjë nuk është vetëm e keqe estetikisht, por gjithashtu krijon dhimbje të shumta shpine dhe mesi.
 
Sigurisht ju mund të bëni ushtrime kardio dhe të shkoni në palestër, mirëpo ato nuk ndihmojë në forcimin e muskujve të shpinës.
 
Për fat të mirë, ushtrime të caktuara forcojnë muskujt e shpinës duke ofruar një qëndrueshmëri dhe posturë më të mirë të trupit. Gjithashtu kjo do të largojë dhimbjet e qafës, shpinës dhe mesit që ju torturojnë thuajse përditë.
 
Ushtrimet janë të thjeshta, marrin pak kohë dhe nuk kërkojnë mundim të madh. Në videon e mëposhtme do të gjeni rutinën e  duhur që do ishte shumë mirë ta praktikonit çdo ditë.

loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: DHIMBJE MESI SHPINA USHTRIME VIDEO

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved