8 fakte interesante të fëmijëve të lindur ne muajin dhjetor
 
Shperndaje
ikub#: 1712130119
8 fakte interesante të fëmijëve të lindur ne muajin dhjetor Dhjetori është një muaj që karakterizohet nga pozitiviteti, dashuria, magjia, shkëlqimi, ëmbëlsirat dhe shoqëria e njerëzve të dashur.
 Mirëpo të gjithë këtë ngrohtësi që të jep ky muaj duket se e kanë të trashëguar edhe fëmijët e lindur në këtë shenjë.
 
Ja disa fakte lidhur me të lindurit në muajin dhjetor.
 
1-Fëmijët e këtij muaji janë më pak nevrik. Sipas studimeve këto fëmijë janë më të qetë dhe nuk kanë ndryshime të shpeshta humori apo shpërthime emocionale.
 
2-Lulja e tyre e lindjes është Holly ose Lulja e shenjtë. Këto persona karakterizohen nga dashuria familjare dhe lumturia kur rrethohen nga njerëzit e dashur.
 
3-Janë më të prirur për tu marrë me sporte të ndryshme. Fëmijët e lindur në dhjetor janë fizikisht më të përshtatshëm dhe atletikë sesa ato të lindura në muajt e tjerë.
 
4-Këto fëmijë mund të jenë më të prirur për alergjitë ushqimore. Rastet e fëmijëve me alergji janë më të shumta për të lindurit në dimër se sa në verë.
 
5-Guri i tyre i lindjes është turkezi, zirkoni ose tanzanitja blu.
 
6-Këto fëmijë i përkasin shenjës së horoskopit ose shigjetarit ose bricjapit. Shigjetarët njihen si optimistë dhe entuziastë. Ndërkohë bricjapët njihen si të vendosur dhe ambiciozë.
 
7-Ata ndihen sikur ditëlindjet e tyre harrohen shpesh. Kjo pasi muaji i tyre i lindjes është i mbushur me festa. Për më tepërt dhurata e tyre e ditëlindjes do të jetë edhe e Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri.
 
8-Këto fëmijë e ndajnë ditëlindjen edhe me disa persona mjaft të njohur si Lucy Liu, Brad Pitt, Judi Dench, Taylor Swift dhe Jamie Foxx.
Loading...


Shfleto artikuj te tjere per: DHJETOR FAKTE FEMIJET KARAKTERISTIKAT

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved